Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

vRealize Operations Manger 6: Trend Micro Deep Security Management Pack

| 0 comments

Na stronie VMware VSX możemy znaleźć ciekawy dodatek do vRealize Operations Manager, jest to Trend Micro Deep Security Management (pack). W instrukcji instalacji jest wyraźnie napisane, że ostatnią wspieraną wersją jest tak naprawdę VMware Operations Manager 5.8.4. Na szczęście jest to częściowa prawda, po wykonaniu drobnej modyfikacji w skrypcie instalującym certyfikat możemy całość rozwiązania śmiało instalować i używać w vRealize Operations Manager 6.0.1. Procedura jest bardzo prosta i nie odbiega mocno od oficjalnej instrukcji instalacji.

vcops5

W pierwszym kroku musimy zalogować się poprzez konsolę do vROPS, ustawić hasło dla roota i włączyć SSH. Na konsoli musimy przełączyć konsolę Linux (ALT+F1), startowe hasło roota jest puste (wciskamy po prostu enter).

vcops1

Po uruchomieniu SSH, przegrywamy do vROPS certyfikat Deep Security Manager (jeśli mamy więcej w klastrze to wystarczy z jednego, dowolnego noda). W kolejnym kroku musimy zmodyfikować skrypt instalujący certyfikat lub zrobić to ręcznie.

Linię: KEYSTORE=”$ALIVE_BASE/user/conf/truststore”

Zamieniamy na: KEYSTORE=”/storage/vcops/user/conf/ssl/tcserver.keystore”

Hasło do keystore znajduje się w pliku: /storage/vcops/user/conf/ssl/storePass.properties (umieszczamy je w skrypcie zamiast hasła “oxygen”).

Uruchamiamy skrypt, instalujemy certyfikat:

vcops2

W następnym kroku instalujemy DeepSecurityAdapter-1.0.0.pak w vRealize Operations Manager (Administration –> Solutions –> +). Jeśli mamy więcej niż jedną instancję vROPS (klaster) to w trakcie konfiguracji Adaptera musimy wybrać właściwego noda (czyli tego na którym zainstalowaliśmy certyfikat DSM).

vcops3

Po odczekaniu czasu potrzebnego na analizę, możemy cieszyć się informacjami na stosownych dashboardach.

vcops4

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.