Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

VMware Workstation 11.1 ze wsparciem dla vCloud Air OnDemand

| 0 comments

Całkiem niedawno pojawiła się aktualizacja dla VMware Workstation 11 która oprócz standardowego zestawu poprawek wniosła też pewną nowość. Jest nią możliwość połączenia się z poziomu konsoli z VMware vCloud Air OnDemand. Moim zdaniem jest to bardzo dobry kierunek rozwoju VMware Workstation, szczególnie dla tych, których nie interesuje budowanie w domu laboratoriów w których skład wchodzą serwery ESXi i vCenter (switche, NAS i cała reszta).

vmware-workstation-17-535x535

Samo podłączenie się jest bardzo proste, podajemy dokładnie te same dane których używamy przy logowaniu się do vCloud Air:

air1

W tej chwili mamy do dyspozycji niewiele opcji, możemy przeglądać zawartość naszej chmury:

air2

Możemy wejść na konsolę każdej maszyny w chmurze (i to jest rewelacyjna opcja, nie trzeba logować się do interfejsu vCloud Air):

air3

Możemy sprawdzić w jakim stanie są nasze maszyny, ale niestety nie możemy wykonać na nich żadnych operacji (włączenie, wyłączenie):

air4

I to w zasadzie tyle, przyjmuję jednak, że jest to kierunek w jakim pójdzie VMware Workstation. Mi osobiście brakuje w zasadzie jednej opcji (oprócz startowania i stopowania maszyn), możliwości zestawienia kanału VPN bezpośrednio z konsoli Workstation do Edge Gateway w vCloud Air. Wtedy naprawdę mielibyśmy elastyczną chmurę hybrydową w wersji domowej. Nie mogę się doczekać kolejnych edycji VMware Workstation, zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać.

EDIT:

Zanim opublikowałem ten post, brałem udział w #AVCA czyli Ask vCloud Air gdzie poruszyłem temat zestawiania tuneli VPN i feedback był bardzo pozytywny. Całość możecie przeczytać tutaj.

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.