Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

VMware Integrated Containers 1.3 – HTML5 Plugin SSL Hadshake error (PL)

| 2 komentarze

Jedną z głównych nowości w VMware Integrated Containers 1.3 (VIC) jest rozbudowany plugin do vSphere Client UI (html5) za pomocą którego można skonfigurować i uruchomić VMware Container Host (VCH). Plugin ten jest uzależniony od prawidłowej konfiguracji SSL w vCenter. I tutaj pojawia się temat rzeka, co to jest prawidłowa konfiguracja? Jak się okazuje, każdy kto wygenerował sobie certyfikaty z VMCA podpisanego przez Root CA ma konfigurację prawie dobrą. Gdzie pojawia się problem, opiszę niżej.

vic-product

Zaczniemy od podstaw, uruchomiliśmy VIC zgodnie z instrukcją, plugin został wgrany poprawnie ale nie działa (nie pokazuje żadnej zawartości). W logu:

/storage/log/vmware/vsphere-ui/logs/vsphere_client_virgo.log

Pojawia się komunikat (plus wiele innych):

Caused by: javax.net.ssl.SSLHandshakeException: java.security.cert.CertificateException: Server certificate chain is not trusted and thumbprint doesn’t match

Problem ten dotknął wielu ludzi, po długim dochodzeniu okazało się, że problemem jest certyfikat CA (Root lub VMCA) doklejany do certyfikatu maszyny. Wchodząc na adres https://vCenter/psc możemy przejrzeć aktualną zawartość VMware VECS, w tym stor __MACHINE_CERT:

vic2

Jak widać __MACHINE_CERT zawiera oprócz certyfikatu maszyny także certyfikat CA (VMCA) które podpisało ten certyfikat. I jest to sytuacje nie prawidłowa. Niestety, aby poprawić ten problem, należy ponownie wygenerować (jeśli nie mamy starego) lub ponownie wgrać posiadany certyfikat bez certyfiaktu CA. Prawidłowo wygląda to tak:

vic1

Od tego momentu wszystkie operacje wykonywane z poziomu VIC html5 plugin będą działały bez najmniejszego problemu.

vic3

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

2 Comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.