Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Horizon Workspace: Invalid Suite Token (404 Not Found)

| 0 comments

Dziś testowałem przełączanie wirtualnego adresu IP pomiędzy pgPool-II. Gdy uznałem że wszystko działa, postanowiłem przełączyć Horizon Workspace na przygotowany klaster vPostgres. I popełniłem błąd. Kliknąłem w “Test Connection”, wszystko zaświeciło się na zielono, więc dalej kliknąłem bez zastanowienia “Save” (i wszystko przestało działać). Niestety nie zwróciłem uwagi, że w polu hasło były podstawione przypadkowe “gwiazdki”. I tak sobie zmieniłem hasło do bazy danych, na takie jakiego nie znam. Z poziomu Horizon Workspace Configurator było to już nie do odkręcenia:

horizondb1

 

W logach pojawił się wpis (/opt/vmware/horizon/horizoninstance/logs/horizon-persistant.log):

WARN  (Task-Thread-for-com.mchange.v2.async.ThreadPerTaskAsynchronousRunner@7d957e09) [;;] com.mchange.v2.resourcepool.BasicResourcePool – com.mchange.v2.resourcepool.BasicResourcePool$AcquireTask@29ddf8d4 — Acquisition Attempt Failed!!! Clearing pending acquires. While trying to acquire a needed new resource, we failed to succeed more than the maximum number of allowed acquisition attempts (30). Last acquisition attempt exception:
org.postgresql.util.PSQLException: FATAL: password authentication failed for user “horizon”

Błędne hasło zostało gdzieś zapisane, tylko gdzie, i jak je odzyskać? Trzy minuty w stanie ZEN i bingo! Najprostsze metody są najskuteczniejsze. Przeszukałem cały system service-va pod kątem plików zmodyfikowanych w dniu dzisiejszym i znalazłem plik konfiguracyjny (w katalogu /usr/local/horizon/conf):

runtime-config.properties

Wewnątrz wszystkie parametry połączenia do bazy danych, hasło jest oczywiście zaszyfrowane, na szczęście akcja “Save” generuje też plik z rozszerzeniem .orig (z wcześniejszymi parametrami), uff Uśmiech

English

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.