Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Horizon Workspace: Aplikacje typu ThinApp na komputerze nie będącym członkiem AD.

| 0 comments

Absolutną nowością jaka pojawiła się w Horizon Workspace 1.8, jest możliwość użycia aplikacji typu ThinApp na komputerach nie będących członkami domeny Active Directory. Oznacza to, że możemy podłączyć się poprzez Internet z dowolnego komputera do naszego portalu Workspace i uruchomić aplikację ThinApp. Z niewielkim ograniczeniem, w tej wersji można uruchamiać jedynie aplikacje “full”, nie istnieje możliwość streamingu aplikacji poprzez Internet. Konieczne jest także zainstalowanie na komputerze agenta VMware Horizon Workspace (aplikacje z Workspace wymagają do działania HorizonPlugin.dll). Po szybkiej instalacji Agenta możemy jednak zderzyć się z następującym błędem (Failed to copy file: The network path was not found):

work0

work1

Jest to spowodowane tym, że domyślna instalacja Horizon Workspace 1.8.1 nie ma włączonej opcji “Enable account based access”. Aby ją włączyć, musimy się zalogować do configurator-va i przejść do sekcji Packaged Apps – ThinApp:

work2

Konto użyte do dostępu do aplikacji ThinApp musi być kontem domenowym z uprawnieniem do odczytu zawartości ścieżki UNC z aplikacjami.

work3

W kolejnym kroku przeprowadzamy synchronizację aplikacji ThinApp i w alertach sprawdzamy czy wszystko jest ok (powinniśmy widzieć nową ścieżkę /mnt/thinapp).

work4

 

work5

Na tym etapie wszystko już jest przygotowane i działa poprawnie. Możemy przejść ponownie do Horizon Workspace Agent (naszą szybką instalację musimy wycofać). Postępując zgodnie z dokumentacją, musimy zainstalować Agenta z poziomu linii komend z ustawionym parametrem INSTALL_MODE=HTTP_DOWNLOAD.

work7

Jeśli planujemy użycie aplikacji 64-bitowych (których wsparcie pojawiło się dopiero w wersji 1.8), musimy wykonać kilka dodatkowych kroków. Po zainstalowaniu klienta Workspace musimy przenieść bibliotekę HorizonPlugin.dll z katalogu c:\windows do katalogu c:\windows\SysWOW64 a następnie pobrać wersję 64-bitową z connector-va (/opt/vmware/thinapp-plugin-x64) i wgrać do katalogu c:\windows\system32 (trochę dziwne ale prawdziwe).

English

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.