Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Horizon Workspace 1.8: Error code 500

| 0 comments

Workspace składa się z kilku wirtualnych maszyn, synchronizacja czasu pomiędzy nimi jest kluczowa. W momencie gdy czas zaczyna się rozjeżdżać pomiędzy maszynami, to zgodnie z tym co jest napisane w tym KB, dochodzi do sytuacji w której żądania autoryzacji SAML są odrzucane. Efektem jest poniższy błąd:

hwerr500-1

 

W przeciwieństwie do wcześniejszych wersji Horizon Workspace, które wymagały aby na każdej maszynie uruchomiona była usługa NTPD, w wersji 1.8 zrezygnowano z tego na rzecz synchronizacji czasu z hostami ESXi. Z jednym małym wyjątkiem, domyślnie service-va nie ma ustawionej synchronizacji z ESXi, ma za to uruchomioną usługę NTPD z ustawionymi, zewnętrznymi serwerami czasu. No tak, ale jak niby z wewnętrznej sieci ma się tam synchronizować? Można oczywiście ustawić serwer proxy, ale prościej jest zmienić konfigurację na lokalny serwer i zrestartować usługę.

hwerr500-2

Gdy czas będzie już poprawnie zsynchronizowany pomiędzy maszynami, wszystko zacznie działać normalnie, nie musimy wykonywać kroków opisanych w wymienionym KB. Poprawność synchronizacji czasu (i inne parametry) możemy kontrolować w Horizon Configurator (https://configurator-va/cfg/system) –> System Information:

hwerr500-3

Gdy parametr “Relative Drift” będzie większy niż 30 sekund, ponownie zaczną się problemy, warto tam czasem zajrzeć.

English

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.