Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Horizon Workspace 1.5 a wsparcie aplikacji 64-bit

| 0 comments

Właśnie wykonałem płynne (prawie) przejście z Workspace 1.0 i ThinApp 4.7 działających na Windows 7 32-bit do Workspace 1.5 i ThinApp 5.0 działającego na Windows 7 64-bit. Wszystkie stare aplikacje przygotowane w poprzednim środowisku zaimportowały się bez problemu, jednak w momencie gdy zacząłem przygotowywać kolejne paczki, ze zdziwieniem stwierdziłem, że nijak nie chcą się importować do Workspace 1.5. W logu Windows Apps Alerts zaczeły się pojawiać przedziwne komunikaty:

Error: Error importing thinapp package.: ThinApp package: Package name could not be parsed, Error: 193 (ERROR_BAD_EXE_FORMAT)

Error: Error importing thinapp package.: ThinApp package: Package name could not be parsed, Error: 1812 (ERROR_RESOURCE_DATA_NOT_FOUND)

ThinApp 5.0 wprowadził wsparcie dla aplikacji 64 bitowych, obsługę takich aplikacji dodano także w Horizon View 5.3, niestety, zgodnie z tym KB, Horizon Workspace 1.5 wspiera tylko aplikacje 32-bitowe.

hw

Z tego co wiem, już jest w testach Horizon Workspace 1.8 (beta) który będzie wspierał wersje aplikacji 64 bitowych. Wieść niesie, że pełna wersja powinna być dostępna do końca pierwszego kwartału tego roku.

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.