Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Horizon View 6.0 – Włączenie protokołu BLAST w puli RDS.

| 0 comments

Wraz z premierą VMware Horizon View 6.0.1 pojawiła się długo oczekiwana nowinka, dodano możliwość korzystania z dostępu poprzez Web Client do maszyn typu RDS. Jednak jak to czasem bywa, włączenie tej opcji wymaga kilku dodatkowych kroków. Jeśli ich nie wykonamy, bardzo szybko zetkniemy się z komunikatem “You cannot access your applications or desktops from web client.”

rds0

W pierwszy kroku musimy zalogować się na dowolny Connection Server, uruchomić ADSI Edit i zalogować się do serwera ADAM. W Applications, w naszej puli RDS w parametrze pae-ServerProtocolLeve dodajemy protokół BLAST.

rds1

W kroku drugim, sprawdzamy w jakiej wersji zainstalowany jest Horizon View HTML Access, niestety wraz serwerem komunikacyjnym jest instalowana wersja 2.5 a do poprawnego działania wymagana jest wersja 2.6 (dostępna do ściągnięcia razem z innym komponentami Horizon View).

rds2

Należy wyinstalować wersję 2.5 i w jej miejsce zainstalować wersję 2.6.0 i zrestartować całą maszynę z Connection Server. W przypadku najnowszej wersji, Horizon View 6.1, powyższe kroki nie są konieczne.

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.