Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

EMC VNX Block – odzyskanie utraconego hasła.

| 0 comments

Disclaimer: To nie jest tajna procedura, wszystkie informacje potrzebne do jej przeprowadzenia znajdziesz na EMC PowerLink. Jednak pamiętaj, w normalnej sytuacji tę procedurę wykonuje support EMC. Ty robisz ją na własną odpowiedzialność.

 

W IT zdarzyć może się wszystko, włącznie z tym, że zapomniane będzie to, co zapomniane być nie powinno. Z różnych przyczyn. Utrata loginu i hasła o uprawnieniach administratora na macierzy to bardzo poważna sprawa.  W tym poście opiszę jak odzyskać stosowne uprawnienia na macierzy VNX Block. Jeśli w skład naszej macierzy VNX wchodzi NAS (Cellera), to cała procedura jest dość prosta (o ile pamiętamy login i hasło do NAS. Jeśli mamy do czynienia tylko z częścią Block, to procedura jest bardziej rozbudowana, chodź równie prosta (potrzeba ok 30 minut).

emc_vnx

 

Po pierwsze, musimy mieć kabel EMC Micro DB9 to COM.

vnx5

Po drugie, VNX jest macierzą opartą na systemie Windows. Nie ma możliwości zestawienia prostego połączenia po COM do konsoli, musimy się do niej wdzwonić. Dokładna procedura zestawienia połączenia telefonicznego na różnych systemach Windows znajduje się tutaj (login: clariion hasło: clariion!).

 

Następnie uruchamiamy stronę http://192.168.1.1/setup (podłączamy się do SPA). Na tej stronie możemy dodać nowego użytkownika o uprawnieniach administratora.

vnx2

Jeśli ta strona się nie otwiera (nie nie nasłuchuje na portach 80 i 443) to musimy zrestartować usługę zarządzania macierzą. W tym celu logujemy się na adres 192.168.1.1 po SSH z loginem i hasłem jak wyżej (clariion) i wydajemy polecenia:

vnx3

Po restarcie strona /setup powinna się otworzyć bez problemu (w innym wypadku kontaktuj się z supportem EMC).

Oceń ten artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.