Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Dell R720 i BSOD w maszynach Horizon View

| 0 comments

Ten tydzień zaczął się dla nas strasznie, od poniedziałku losowe maszyny View rozpoczęły cykl restartów przerywanych “Blue Screen of Death”. Pierwsze podejrzenie padło na Trend Micro Deep Security 9.5 i ich nowego, modularnego agenta. Sterownik jaki powodował błąd “DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL” to tbimdsa.sys (czyli jeden z głównych sterowników agenta Deep Security 9.5). Problem był bardzo trudny w diagnozowaniu, maszyna od czasu do czasu uruchamiała się w trybie awaryjnym, niestety agent w wersji 9.5 jest dużo bardziej zabezpieczony i jego usunięcie jest dość trudne. Usunięcie plików i wyczyszczenie rejestru (t rybie awaryjnym Windows) niewiele dawało, po restarcie maszyny agent pojawiał się magicznie w systemie. Przeszukiwanie Internetu powoli wskazywało, że problemem może być też serwer. Eksperymentalnie, jedna z maszyn która nie chciała się uruchomić, została przeniesiona na serwer HP. I uruchomiła się bez problemu!

Error-driver_irql_not_less_or_equal

Ostatecznie okazało się, że błąd jest w BIOS serwerów Dell R720 i dotyczy dostępu do pamięci (stąd losowość restartów maszyn). Jeśli jeszcze nie macie wgranego najnowszego firmware (2.2.3) to zróbcie to jak najszybciej:

PowerEdge R720/R720-xd BIOS Version 2.2.3

Updated Intel Xeon processor E5-2600 V2 product family microcode to 427.
Fixes
=====
Corrected an issue where a complex sequence of internal processor events may result in unexpected page faults or use of incorrect page
Translations If EPT (Extended Page Tables) is enabled . Due to this erratum a guest may crash or experience unpredictable system behavior.

Oceń ten artykuł:
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.