Piszki Lab

Analiza przypadku w języku przodków…

Avamar Error Code 10007 (Fatal 16018, Error 9759)

| 0 comments

W trakcie wykonywania kopii zapasowych wirtualnych maszyn za pomocą Avamara 6.1 zaczęły się pokazywać błędy jak w tytule posta (uniemożliwiające wykonanie kopii). Zupełnie przypadkowo, ale z narastającą tendencją. W Internecie można znaleźć sporo informacji na ten temat, niestety w moim przypadku rozwiązanie okazało się trochę inne. Na maszynie której dotyczył ten błąd, nie była wykonywana nigdy migawka, w folderze maszyny nie istniały też pliki typu 0000.vmdx i delta.

avamar1

 

Najważniejszą informacją jaką można znaleźć to ta, że Avamar przed zrobieniem własnej migawki (z której wykona kopię) odpytuje vCenter o istniejące na maszynie migawki i porównuje to z zawartością folderu maszyny. Jeśli informacje są niezgodne, wyświetla się powyższy błąd (nie próbuje nawet wykonać sam migawki). Moim zdaniem przyczyną błędu jest sam Avamar (lub vDP którego też to dotyczy) który wykonuje i usuwa migawki, prawdopodobnie w trakcie procesu wykonywania masowych kopii zdarza się, że pliki migawki są usuwane a informacja o tym nie trafia do vCenter (lub odwrotnie).

Rozwiązanie tego problemu jest na szczęście proste, należy wykonać ręcznie migawkę i ją usunąć. W wyniku tej operacji, informacje dotyczące migawek stają się zgodne ze stanem faktycznym i Avamar bez problemu może wykonać kopię maszyny. Jeśli problem dotyczy wielu maszyn, możemy do zrobienia wielu migawek użyć Orchestratora. Dla krytycznych maszyn można przygotować cykliczne przepływy na zasadzie stworzenie/usunięcie migawki raz na jakiś czas, lub wykonanie masowych akcji typu “wykonanie migawek na wszystkich maszynach w puli zasobów i usunięcie wszystkich istniejących migawek”.

Oceń ten artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.